DEERFIELD POST 738

flaghalfmast.gifflaghalfmast.gif 

flag_over_grave.gif

IN MEMORY OF OUR DEAR DEPARTED COMRADES WHO HAVE PASSED ON TO THE POST EVERLASTING. 

2019 

   Raymond S. Tracz 6/19 

    Edward J. Collins, Jr. 2/19 

 2018

    Edmund Barth 9/18

     J. Herbert Landon 7/18 

    Jack R. Gagne 5/18 

      Floyd W. Sutton 4/18 

 

 2017 

       Guy F. Keefer 10/17 

      Angelo D. Zera 5/17 

       Joseph Pugliese 5/17 

     Gerald M. O'Dwyer 4/17

       Anton Longhini 3/17 

          George E. Hiscott IV 3/17   

        Richard J. Meenahan 2/17 

    Max Fabian 1/17

2016

           William J. Smith   9/16 

       James D. Fitzgerald  8/16

          Edwin L. Myers Jr.   7/16

       Charles R. Blank 3/16 

        Edward C. Sweeney  1/16 

2015

          Donald R. Davis  11/15

         Theodore J. Galvani  10/15

          Henry J. Schotters  10/15

       Paul E. Stewart    5/15

Edmond J. Zarek

Lawrence Nelson 

2014

Roger Benson 

Howard L. Nielsen

Robert J. Foote

Charles E. Toole

Don D. Pioli

Charles Klor Schindler

John L.  Erbach

William J. Birmingham

Thomas F. Gavin

2013

Althea A. Alder

James Di Pietro

Harold "Skeets" Dever

William (Billy) Abrahamson

Leonard Kisellus

Bernard J. Doepp 

Norman Frankel

2012

David J. Goetsch

Robert Weber

Joseph J. West Jr.

Robert R. Fanello

Paul A. Dougherty Jr.

Jerome B. Vleck

Thomas J. Flood

Wayne W. Holberg

Eugene E. McClure

2011

Robert F. Duffy

Remo N. Picchietti

James G. Saunders

John D. Valleau Sr.

Edwin C. Schwartz

Burton Stern

Craig J Keyes

Philip Coan

James E. Baker

2010

Joseph J. Schwarz

Norris Stilphen

John K. Willman

William C. Aiston

Margaret M. O'Connell

Leo L. Delgrosso

Albert Easton

Robert F. Broege

Earl L. Klemp

Milton H. DeBolt

2009

John Giliberto

Louis Vaughn

Emmet R. Wright

John Bohan


2008

Stanley R. Rundell

Donald Parise

Joe Hoffmann

Edward A. Zelent

Eugene J. Filipowski

Don Eldredge

Claus H. Christianson

E.O. Melenz

John N. Kessler

Billy G. McKee Sr.

2007

William A. Erdman

Vernon Z. Hutchings

William D. Green

Marvin A. Schaid

Gene L. Geitner

Robert J. Kuerten

William Dillon

Daniel Novak

Walter E. Phillips

Donald J. Lazer

Richard C. Jacobs

2006

Robert J. Rouse

Frank T. Miraglia

Anthony E. Sassano

Will Girson

Charles O Schier

Gustav Larsen

John G. Altmeyer

Amelio D. Fragassi

Samuel R. Indovina

Carl B. Landreth

Leo C. Kabat

Ambrose Cantagallo

Richard K. Luth

2005

Frank E. McGovern

Carl W. Bain

Darwin M. Rummel

Robert A. Guziec

Tom G. Somlo

2004

Chris Willman

John B. Robbins

Richard McLean

Walter J. Lange

Stanley J. Kurley

Edward O Stein Orth

Daniel Hepp

2003

Arthur Mansavage

Elmer E. Krueger

Alex Stefanik

Marty Hogan

Alexander C. Petrie

Charles E. Roth

Gehard E. Von Der Linden

John E. Griffin

Albert Paja

Peter Fisher Biggam

2002

Charles O Meyer

Stanley J. Zysowski

Warren F. Wells

Henry M. Sarton

George A. Heuer

Edmond Celarek

Leonard Rackowski

Charles Wathen

Louis Alonzi

Edward C. Unger

2001

CHESTER J. SKIDMORE

JOHN W. POST

2000

WESSLEY A. STRYKER

EZEKIEL E. FARMER

1999

RENE YERKE

HAROLD E. POTTENGER

CHARLES J. JUNKE

GORDON COOPER

DAVID P. HURLEY

EARNEST GIARELLI

GEORGE DRAKE

1998

JAMES JOHNSON

SAMUEL RECHTORIS

GEORGE HALLAM

ARTHUR SCHMITZ

1997

JOHN LEMKE

WENDELL BAKER

ERNEST PFAFF

1996

JOHN BIESMAN

CHARLES WEB

ARTHUR MARTIN

KENNETH BELLILE

GEORGE HAUGHTON

JAMES HURLEY

CHARLES EDHOLM

VERNON MEIER

CECIL FOSTER

1995

JAMES PHILLIPS

Ronald Lindsey

George Drake

<< Previous Page     Next Page >>